Kursy krajowe obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie S.A.  Na trasie Warszawa - Busko Zdrój

Warszawa – Busko Zdrój

Droga do zdrowia.

Busko-Zdrój to idealna destynacja dla wszystkich, którzy pragną zadbać o swoje zdrowie. Od setek lat znane jest jako miasto uzdrowiskowe. Pierwsza wzmianka na temat solanek występujących w tym regionie pochodzi bowiem już z XIII wieku.
Niezwykłe właściwości Buska-Zdroju doceniono szczególnie w XIX stuleciu. Wtedy to powstały tam pierwsze (i do dziś funkcjonujące!) sanatoria i uzdrowiska. W bazie sanatoryjnej obecnie znajduje się miejsce dla ponad 2 000 kuracjuszy.Dołącz do nich i już dziś kup bilet na przejazd trasą Warszawa – Busko Zdrój w Polonusie.

Uzdrowiska w Busku-Zdroju

Lokalne sanatoria wykonują szereg nowoczesnych zabiegów. To jednak nie wszystko, na co mogą liczyć kuracjusze. W regionie znajdują się wody mineralne o wyjątkowych właściwościach leczniczych. 
Osoby, którzy przyjeżdżają z Warszawy do Buska-Zdroju, szczególnie doceniają ciszę, jaka panuje w miasteczku. Wyjazd w to miejsce pozwala choć na chwilę zapomnieć o pędzie i hałasie wielkiego miasta.
Ciesz się podróżą na trasie Warszawa – Busko Zdrój z Polonusem!

PKS Polonus to przewoźnik, który wyróżnia się na tle konkurencji oferowaniem korzystnych cen biletów, a także wielu kursów obejmujących miasta na terenie całego kraju. Jednym z proponowanych przez nas połączeń jest Warszawa - Busko-Zdrój. Osoby, które chcą dostać się do uzdrowiskowego miasteczka, z pewnością będą zadowolone ze świadczonych przez nas usług. Gwarantujemy bezpieczne oraz komfortowe przejazdy autokarami, które są regularnie serwisowane oraz prowadzone przez doświadczonych kierowców. Kurs Warszawa - Busko-Zdrój daje możliwość dotarcia do znanego miasteczka uzdrowiskowego, które znajduje się na terenie województwa świętokrzyskiego.



+48 (22) 823 62 00
sekretariat@pkspolonus.pl

  • Przedsprzedaż najwcześniej na 100 (dni) przed planowanym odjazdem.



 

Atrakcje w Busko-Zdroju

Przegląd zabytków należy zacząć od najstarszej zachowanej budowli, jaką jest Kościół pod wezwaniem świętego Leonarda. Drewniana świątynia powstała pod koniec XVII wieku, a Msze odprawiane są wyłącznie raz w roku - w dniu patrona, który przypada 6 listopada. Bogactwo architektury zachwyca turystów, którzy mogą podziwiać również takie obiekty, jak Kaplica pod wezwaniem świętej Anny, Sanatorium Marconi, a także Ponorbertański Zespół Klasztorny. 
 
Na uwagę zasługuje również Park Zdrojowy zaprojektowany w wieku XIX przez ogrodnika Ignacego Hanusza. Ogromna powierzchnia obejmuje ponad czternaście hektarów. Park urzeka bogactwem roślinności, niezwykłymi kwiatami, oswojonymi wiewiórkami oraz śpiewem różnych gatunków ptaków. To wyjątkowa atrakcja skierowana do turystów w każdym wieku, którzy lubią odpoczywać na łonie natury, szczególnie wiosną, latem oraz jesienią.