Polonus jest narodowym przewoźnikiem autokarowym świadczącym usługi przewozu osób w regularnej komunikacji lokalnej, dalekobieżnej i międzynarodowej. Strategiczny polski przewoźnik, będący spółką Skarbu Państwa obsługuje blisko 40 linii, łącząc główne ośrodki miejskie i turystyczne z Warszawą. Z usług Polonusa, realizowanych w oparciu o bazy transportowe w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie korzysta ponad 4,75 mln pasażerów rocznie.

Jednocześnie Polonus jest operatorem Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia – jednego z największych i najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Spółka posiada własny system zarządzania dworcem oraz platformę sprzedaży biletów DworzecOnline.pl.

Oferta wiodącego polskiego przewoźnika skierowana jest do osób, które chcą podróżować komfortowo, bezpiecznie i w korzystnych cenach.

Nowoczesne autokary wyposażone są m.in. pasy bezpieczeństwa, uchylne oparcia, fotele rozsuwane na boki, klimatyzacja z indywidualnymi nadmuchami, indywidualne nagłośnienie, barek, lodówka, sprzęt audio/video, monitory, mikrofon, DVD, bezpłatny internet bezprzewodowy Wi-Fi, gniazdka 230V, geolokalizacja, WC.

Najpopularniejsze kierunki całoroczne, obsługiwane przez Polonus, to linie do: Kudowy-Zdroju, Krynicy-Zdroju, Kętrzyna, Mrągowa, Gołdapi, Koszalina, Olsztyna i Sandomierza. Najpopularniejsze miejscowości sezonowe, z których korzystają pasażerowie to: Mielno, Łeba, Dębki, Karwia, Jastrzębia Góra, Władysławowo, Krynica Morska, Giżycko czy Mikołajki.


Nasze największe atuty to:
  •     rozwinięta sieć linii autobusowych w komunikacji lokalnej i dalekobieżnej;
  •     wysoki standard świadczonych usług przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych;
  •     wysokie umiejętności zawodowe kierowców i mechaników;
  •     gwarancja komfortu i bezpieczeństwa jazdy;
  •     profesjonalna kadra zarządzająca;