PKS POLONUS, jeden z największych w Polsce przewoźników specjalizujący się w krajowych i międzynarodowych połączeniach dalekobieżnych, z myślą o jak największej wygodzie pasażerów, umożliwiamy zakup biletów bez potrzeby wychodzenia z domu. Kupując na www.pkspolonus.pl można skorzystać z dodatkowych funkcjonalności, tj. wybór miejsca w autokarze, a jako zarejestrowany użytkownik można skorzystać z bezpłatnej zmiany daty przejazdu.

W poniższym poradniku postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zakupem biletu przez Internet oraz pokażemy krok po kroku jak korzystać z naszego serwisu:


SKORZYSTAJ Z WYSZUKIWARKI ABY WYSZUKAĆ POŁĄCZENIE:

Na stronie www.pkspolonus.pl w wyszukiwarce połączeń, na początek określ wyszukiwanie po przystankach lub miejscowościach (skąd i dokąd) oraz daty i godziny wyjazdu i/lub powrotu, a także ilość potrzebnych biletów. Wybór zatwierdzamy przyciskiem „Szukaj”.

instrukcja zakupu biletów autobusowych

WYBÓR POŁĄCZENIA:

Wybierz interesujące Cię połączenie spośród wyników wyszukiwania. Możesz sprawdzić szczegółowe informacje o danym kursie klikając w "Szczegóły kursu zobacz". Wybór Twojego połączenia, zatwierdź klikając w przycisk "Wybierz". W naszym przypadku jest to godzina 07:45 tak jak na załączonej ilustracji.
BILETY PROMOCYJNE

Jeśli Twój bilet jest opisany jako "Bilet promocyjny", oznacza to, że cena za przejazd jest niższa od ceny standardowej, a bilet został losowo wybrany w jednej z kilku promocji PKS Polonus. Promocyjne bilety nie łączą się z ulgami handlowymi i ustawowymi (choć zależy to od postanowień konkretnej promocji). Z biletu promocyjnego możesz zrezygnować, klikając przycisk "Zrezygnuj z wybranej promocji". Strona przeładuje się na wybór ulg handlowych i ustawowych. Zawsze z tego poziomu, możesz wrócić do promocji.

instrukcja zakupu biletów promocyjnych PKS POLONUSWYBÓR ULG HANDLOWYCH I USTAWOWYCH:

Po kliknięciu przycisku „Wybierz” przechodzimy do systemu sprzedaży biletów który, pokazuje nam nasze zamówienie. Automatycznie przy wyborze kursu, wyświetlają się bilety w taryfie normalnej  (Pasażer 1, Pasażer 2). Możesz wybrać interesującą Cię ulgę handlową. Wystarczy rozwinąć listę ulg, klikając odwróconą strzałkę z prawej strony ekranu. rysunek a). Po wyświetleniu pełnej listy ulg, kliknij w wybraną przez Ciebie ulgę.


W naszym przypadku wybraliśmy jeden bilet z ulgą handlową i jest to dziecko do lat 13 czyli ulga 50%. Kolejny bilet to bilet w taryfie normalnej.Tak jak na załączonej ilustracji.
rysunek a)                                                                                                                                                                                  rysunek b)
Wybór biletu ulgowego Wybór drugiego biletu z listy dostępnych ulg


DODAJ PRODUKTY DODATKOWE DO ZAMÓWIENIA:

Poza zakupem biletu na podróż, możesz zakupić dodatkowy bilet w jednej transakcji np: dla Twojego pupila, przewóz roweru lub dodatkowego bagażu? Wystarczy,że podczas zakupu biletu/ów na wybraną relację, klikniesz w pole dodatkowe Dodaj produkty do zamówienia. Rysunek a). Po kliknięciu rozwinie nam się lista z dodakowymi protuktami. W naszym przypadku wybraliśmy Bagaż dotatkowy. Rysunek b), który doda nam się automatycznie do naszego zamówienia po kliknięciu w  +. Tak jak na załączonej przykładowej ilustracji.

produkty dodatkowe do biletu


WYBÓR MIEJSCA W AUTOKARZE

Kliknij w wybrane miejsce w autokarze, jeśli jest taka możliwość przy danym kursie. Ilość miejsc do wyboru zależy od wybranej przez Ciebie ilości kupowanych biletów. Następnie kliknij przycisk "Przejdź dalej", żeby przejść do kolejnego etapu zakupu.


jak podczas zakupu biletu wybrać miejsca w autokarze?

DANE KUPUJĄCEGO:

Wypełnij pole "Adres email" oraz "Powtórz adres email", aby otrzymać bilet PDF. Zalecamy użycie prawdziwych danych, żeby bilet/y dotarł do odbiorcy właściwego. Jeśli chcesz otrzymać bilet również w formie SMS na podany numer telefonu komórkowego - kliknij w przycisk TAK oraz w pojawiającym się polu wpisz prawidłowy numer telefonu:

 

Po wypełnieniu danych potrzebnych do zakupu biletów znajduje się formularz danych do faktury VAT. Domyślnie faktura generuje na osobę prywatną na imię i nazwisko wpisane do zakupu. Jeżeli chcesz fakturę na pełne dane lub na firmę zaznacz odpowiedni wybór i wypełnij cały formularz. Następnie kliknij przycisk "Przejdź dalej", żeby przejść do kolejnego etapu zakupu.dane kupującego bilety oraz faktura VAT za bilety

PODSUMOWANIE ZAMÓWIENIA:

W tym kroku znajduje się podsumowanie całego zamówienia. Jeżeli wszystko się zgadza dokonaj opłaty za Twoje zamówienie. Zatwierdź zapoznanie się z Regulaminem Sprzedaży Biletów, a następnie przejdź do bezpiecznych płatności PayU klikając w "Przejdź do płatności", żeby przejść do platformy operatora płatności PayU.
WYBIERZ RODZAJ PŁATNOŚCI:

Wybierz rodzaj płatności zaznaczając wybraną formę: kartę kredytową Visa lub Mastercard lub ikonkę Twojego banku. Kliknij zielony przycisk "Płacę", chcąc potwierdzić płatność. W naszym przypadku zaznaczyliśmy opcję zakup poprzez bank.

Wybierz rodzaj płatności PayU - wybierz dostępne banki lub płatności kartowe

POTWIERDZENIE REALIZACJI ZAMÓWIENIA:

Po pozytywnym dokonaniu płatności w Twoim banku, otrzymasz potwierdzenie realizacji Twojego zamówienia (widoczne na obrazku poniżej). Jak tylko otrzymamy potwierdzenie zapłaty od operatora płatności PayU, otrzymasz od nas link na adres email do pobrania biletu/biletów oraz faktur.


status zamówienia oraz płatności za bilety

JAK POBRAĆ BILET?

A.  Aby pobrać bilet wystarczy wejść w dostarczoną od PKS POLONUS wiadomość i kliknąć w podany link.


Kupione bilety znajdują się na podstronie, do której wysłaliśmy link w wiadomości

B.  Otworzy się strona PKS POLONUS. W pole adres e-mail należy wpisać prawidłowy adres e-mail, na który został dokonany zakup (wymagana względami bezpieczeństwa weryfikacja) i kliknąć pobierz.


C.  Po poprawnym wykonaniu czynności pokaże się lista biletów do pobrania. Kliknij w każdy bilet, aby zacząć pobieranie biletu. W tym miejscu możesz również pobrać wszystkie faktury w pliku PDF. Po pobraniu, bilet będzie znajdował się w wybranym przez użytkownika folderze.
Bilety autobusowe oraz faktury VAT za bilety gotowe do pobrania

D.  Po poprawnym wykonaniu czynności i pobraniu otrzymamy fakturę VAT. Faktury VAT za bilety oraz opłatę transakcyjną znajdują się zawsze w jednym pliku PDF. Zwroty faktur generują korekty, które będą znajdować się do pobrania zawsze w tym miejscu.


Wygląd faktury VAT za bilety


INSTRUKCJA ZWROTU BILETU (KUPIONYCH BEZ LOGOWANIA DO KONTA UŻYTKOWNIKA)

Jeśli kupiłeś bilet bez logowania, możesz dokonać zwrotu biletu z potrąceniem opłaty manipulacyjnej w wysokości 20% wartości biletu. Aby dokonać zwrotu, wejdź w zakładkę "Zarządzaj biletem" i wybierz okno "Zwrot biletu". Wypełnij formularz zwrotu, wpisując kolejno w rubryki adres email, numer biletu (znajdziesz go na zakupiopnym bilecie) oraz numer kursu (znajdziesz go na zakupiopnym bilecie). Po wysłaniu formularza i prawidłowej weryfikacji zwrotu, otrzymasz wiadomość z linkiem na podany w formularzu adres email.


UWAGA: Dopiero kliknięcie w otrzymany link równoznaczne jest z wykonaniem zwrotu biletu.

potwierdzenie zwrotu biletów


INSTRUKCJA ZARZĄDZANIA KONTEM: (opis funkcji i udogodnień)


Co daje posiadanie konta?

Posiadanie konta pozwala uzyskać dostęp do udogodnień niedostępnych dla pasażerów kupujących anonimowo. Uzytkownicy robiący zakupy poprzez swoje konto dostają korzyści:

 

  • Dostęp do historii zamówień
  • Prostsze zwroty biletów
  • Możliwość bezpłatnej zmiany daty wyjazdu biletu (przebookowania)
  • Możliwość ponownej wysyłki biletu SMS do każdego biletu
  • Dostęp do programu lojalnościowego
  • Łatwiejsze zarządzanie swoimi zakupami
  • Specjalne oferty dla zarejestrowanych użytkowników

Historia zrealizowanych zamówień

W historii zrealizowanych zamówień wyświetlone zostaną Twoje zamówienia, filtowane od daty oznaczonej w okienku "Utworzone od". Jeśli chcesz edytować swoje zamówienie, kliknij w wybrany numer zamówienia.


zarządzanie kontem użytkownika


zwrot biletu i zmiana daty wyjazdu:

Po kliknięciu w numer zamówienia, wyświetlą się szczegóły zamówienia. W tym miejscu możesz pobrać faktury,rysunek a),  edytować dane na fakturze rysunek b) jak również podbrać ponownie bilet w formacie PDF, klikając w przycisk "Pobierz bilet". W tym miejscu możesz również zwrócić bilet z opłatą manipulacyjną w wysokości 20% wartości biletu lub bezpłatnie zmienić datę przejazdu czy wysłać ponownie bilet sms, wybierając rozwijaną listę po kliknięciu w odwróconą strzałkę z prawej strony ekranu rysunek c). dostępne funkcje na zamówieniu
Potwierdzenie zwrotu biletu z opłatą manipulacyjną

Po dokonanym zwrocie zostanie wyświetlona informacja, że bilet został zwrócony oraz dodatkowo w wiadomośc e-mail zostanie wysłane potwierdzenie zwrotu biletów.

wykonanie zwrotu biletów
Zmiana daty przejazdu bez opłat
W szczegółach zamówienia przy każdym bilecie będzie znajdować się opcja "Zmień datę", wybierając tę opcję wyświetli się okienko z numerem zamówienia, datą zakupu, ceną wybranego biletu, datą odjazdu i trasą. W tym okienku, przechodząc do kroku 2, wybierz nową datę wyjazdową i kliknij guzik "sprawdź kursy", aby wyszukać dostępne kursy. Wybierz nową datę przejazdu w okienku "Data wyjazdu". Zatwierdź nowy wybrany kurs, klikając w niebieski przycisk "Wybierz". W historii zamówień na Twoim koncie użytkownika pojawi się nowe zamówienie z nowym biletem do pobrania, a na adres email podany przy rejestracji konta, otrzymasz wiadomość z nowym biletem (tak, jak w przypadku zakupu każdego biletu). Pamiętaj, że zmienić datę wyjazdu możesz tylko jeden raz i najpóźniej na 1 godzinę przed odjazdem autokaru. Bilet, który został przebookowany zostaje automatycznie zwracany.

zmiana daty wyjazdu

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.