Kurs autobusowy, krajowy pospieszny obsługiwany przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie S.A.  Na trasie Warszawa - Krynica Morska
przez: Elbląg, Mikoszewo, Jantar, Stegna, Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska

Krynica Morska to atrakcyjne nadmorskie miasteczko, które co roku przyciąga do siebie wielu turystów z całej Polski i nie tylko. Bez wątpienia pierwszym skojarzeniem z Krynicą Morską może być Mierzeja Wiślana, na której położone jest to miasto - jedno z najmniejszych w Polsce pod względem liczby ludności, ale jedno z najpiękniejszych nad Bałtykiem pod względem walorów turystycznych.

Nad polskim morzem znajdziesz wiele wspaniałych miejsc, które nie tylko urzekają malowniczymi krajobrazami, niezwykłą architekturą czy możliwościami aktywnego spędzania czasu, ale także są źródłem bogatych, kulinarnych doznań i atrakcji turystycznych, które spodobają się zarówno tym, którzy cenią sobie samotne podróże, jak i osobom, które podróżują w grupie – z rodziną czy przyjaciółmi. W które z nadmorskich okolic warto zajrzeć?

Miejscowość oferuje turystom szereg atrakcji, poczynając od fantastycznych plaż, przez liczne szkoły żeglarstwa, surfingu, wypożyczalnie rowerów, łodzi czy skuterów wodnych, rejsy motorówkami i statkami wycieczkowymi, a skończywszy na tutejszym parku linowym. Jednak to, co najlepsze, to okoliczna przyroda, w dużej mierze jeszcze dziewicza. Okolica Krynicy Morskiej znajduje się w całości w Parku Krajobrazowym Mierzei Wiślanej, a w zachodniej części, w dzielnicy Przebrno, mieści się rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej. W okolicy jest wiele tras spacerowych i szlaków turystycznych, które powinny zadowolić nawet najbardziej wytrwałego piechura. Koniecznie trzeba „zaliczyć” choć kilka z nich.


Jak dojechać autobusem do Krynicy Morskiej?


Tym, który zawiezie nas do  Krynicy Morskiej, Mikoszewa, Jantaru, Stegny, Sztutowa i  Kątów Rybackich  jest PKS Polonus.
Przewoźnik wprowadził na wielu swoich trasach długookresową sprzedaż, umożliwiając podróżnym kupowanie biletów już teraz.

 

siatka połączeń na trasie Warszawa - Krynica Morska?

Od dnia 25.06.2022 r.:

KURSY CODZIENNE ODJEŻDŻAJĄ Z DWORCA AUTOBUSOWEGO WARSZAWA ZACHODNIA:
- Autobus Warszawa - Krynica Morska o godzinie 07:00
- Autobus Krynica Morska - Warszawa o godzinie 13:00


Przy wjeździe na Mierzeję Wiślaną znajdują się urokliwe i - dzięki fantastycznym plażom - pełne turystów Kąty Rybackie, słynne obecnie z trwającego tam przekopu Mierzei Wiślanej, który ma skrócić drogę morską między Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską.

Na zachód od mierzei, w stronę Trójmiasta, leży Sztutowo, gdzie znajduje się m.in. muzeum w byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym Stutthof oraz słynny Most Czterech Pancernych, most zwodzony, który pokazano w serialu "Czterej pancerni i pies" jako posterunek niemieckich żołnierzy, który zdobyła załoga Rudego 102. Po sąsiedzku znajduje się też urokliwa miejscowość Stegna, słynna choćby z Muzeum Bursztynu "Bursztynowa Komnata".