Kurs autobusowy, krajowy pospieszny obsługiwany przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie S.A.  Na trasie Warszawa - Stegna przez: Elbląg, Mikoszewo, Jantar, Stegna, Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska

Stegna to nadmorska miejscowość położona w połowie drogi pomiędzy ujściem Wisły do Zatoki Gdańskiej a Mierzeją Wiślaną. Posiada dużą i piaszczystą plażę, z małą morską przystanią dla rybaków. Duże kąpielisko z czystą wodą zatoki jest idealnym miejscem do kąpieli i uprawiania wszelkich sportów wodnych. Pobyty w Stegnie można też traktować jako zdrowotne ze względu na dużą ilość jodu.Powodów, aby odwiedzić Stegnę, jest co najmniej kilka.

Po pierwsze, mimo że obecność ludzi w sezonie letnim jest tu odczuwalna, to jednak panuje tu względny spokój  ta mała wieś ma swój niepowtarzalny urok i znajdziecie w niej znacznie więcej niż tylko plażę. Jest to znakomite miejsce na krótki weekendowy wypad lub może nawet dłuższy urlop z rodziną bądź przyjaciółmi.

Główną atrakcją Stegny jest oczywiście piękna piaszczysta plaża, która jest bardzo przyjemnym miejscem do wypoczynku oraz zażywania kąpieli morskich i słonecznych.Na plażę prowadzi pięć zejść, z czego najbardziej popularne są zejście główne nr 68 (od strony ul. Morskiej) oraz zejście nr 69 (prowadzi do niego leśna ścieżka odchodząca od ul. Lipowej).

W bezpośrednim sąsiedztwie Stegny położone są również inne równie ciekawe miejscowości na Mierzei Wiślanej, które zdecydowanie warto zobaczyć:
  • Mikoszewo
  • Jantar
  • Sztutowo
  • Kąty Rybackie
  • Krynica Morska

Jak dojechać autobusem do i z Stegny


Tym, który zawiezie nas do Stegny na trasie do  Krynicy Morskiej, Mikoszewa, Jantaru, Stegny, Sztutowa i  Kątów Rybackich  jest PKS Polonus.
Przewoźnik wprowadził na wielu swoich trasach długookresową sprzedaż, umożliwiając podróżnym kupowanie biletów już teraz.

 

siatka połączeń na trasie Warszawa - STEGNA?

Od dnia 25.06.2022 r.:

KURSY CODZIENNE ODJEŻDŻAJĄ Z DWORCA AUTOBUSOWEGO WARSZAWA ZACHODNIA:
- Autobus Warszawa - Krynica Morska przez Stegnę  o godzinie 07:00
- Autobus Stegna  - Warszawa o godzinie 13:27

Atrakcje turystczne i zabytki w Stegnie

Bulwar Radiowej Jedynki w Stegnie
to ciekawe miejsce spacerowe uatrakcyjnione licznymi ławkami z których każda symbolizuje jakąś audycję radiową. Bywają już bulwary aktorów, sportowców, baśniowych postaci, ale tylko w Stegnie jest bulwar radiowy, drugiego takiego nie ma w Polsce

Muzeum Bursztynu w Stegnie
„Bursztynowa Komnata” jest prywatnym miejscem w którym prezentowane są ciekawe eksponaty związane z bursztynem i jego obróbką. Dla „wtajemniczonych” nie jest niespodzianką, że takie muzeum jest akurat w Stegnie, ponieważ rejon ten słynie z dużej ilości tego cennego jubilerskiego kamienia, które rok rocznie wyrzucają na brzeg morskie fale.

Żuławska Kolej Dojazdowa
To nic innego jak kolej wąskotorowa, która w sezonie letnim oferuje niezwykle efektowne przejazdy po najbliższej okolicy. Do dyspozycji turystów uruchomione są trzy trasy przejazdów wycieczkowych.

Przystań Rybacka w Stegnie
Stegna jest wsią rybacką dlatego na plaży jest wydzielone miejsce na które wyciągane są łodzie rybackie. Sceneria plaży z wyciągniętymi na nią łodziami rybackimi zawsze stanowi atrakcję tak dla dzieci jak i dla dorosłych.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
Jedynym tradycyjnym historycznym budynkiem jest kościół parafialny z XVII wieku oraz zabudowania plebani z połowy XIX wieku.

Park Linowy Stegna
Każdy komu kości i mięśnie „zastały” się od leżenia plackiem na plaży, może je rozprostować w Parku Linowym. Do dyspozycji odwiedzających to miejsce, jest przygotowanych 6 tras o różnej skali trudności. Nad bezpieczeństwem czuwają doświadczeni instruktorzy.

Stegna to więc zarówno miasteczko turystyczne jak i wieś godna odwiedzenia z uwagi na zabytki i atrakcje. Nie mniej jednak najbardziej popularna jest z uwagi na bliskość Bałtyku.