Kurs krajowy pospieszny obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie S.A.  Na trasie Warszawa - Giżycko
przez:  Ostrów Mazowiecka, Łomża, Kolno, Pisz, Ruciane-Nida, Ukta, Mikołajki, Ryn, Wilkasy

Warszawa - Kolno, Warszawa - Ruciane Nida, Warszawa - Mikołajki, Warszawa - Giżycko


Warszawa – Stare Kiełbonki

Jeśli jesteś fanem agroturystyki, z pewnością zachwycą się Stare Kiełbonki. Na terenie tej cichej wsi znajduje się jezioro z kąpieliskiem. Ze względu na małą popularność miejscowości, tamtejsza plaża jest zwykle znacznie mniej zatłoczona niż plaże znane z takich miejscowości jak Mikołajki. Z pewnością docenisz to, jeśli jesteś osobą lubiącą odpoczywać w spokoju, z dala od centrum wydarzeń.
Jeśli interesujesz się historią lub architekturą, prawdopodobnie zainteresują Cię również dwa zabytkowe domy położone na terenie Starych Kiełbonek.
 

Kurs Warszawa – Kolno.

Nieoczywisty city break.

Tzw. city break to coraz częstsza forma spędzania wolnego czasu. Niezobowiązujący wypad na weekend w najrozmaitsze zakątki Polski pozwala zafascynować się ojczyzną i odkryć jej różnorodność. A dokąd warto się wybrać na taki wyjazd?
Polonus proponuje przejazd w Warszawy do urokliwego i spokojnego Kolna. Miasteczko doskonale nadaje się na krótki wypad w klimacie judaistycznym. Na terenie miejscowości znajduje się m.in. dziewiętnastowieczna Synagoga oraz odnowiony niedawno kirkut.
Kup bilet na trasę Warszawa – Kolno już teraz!

Busy na trasie Warszawa – Ruciane Nida.

Wycieczka do raju.

A może Ruciane Nida? Poza trudną w odmianie nazwą ta malowniczą miejscowość oferuje szereg ścieżek rowerowych i niesamowitą przyrodę. W czasie wycieczki można zwiedzić m.in. Mazurski Park Krajobrazowy z wyjątkową fauną i florą. Znajdzie się też coś dla miłośnika przemysłu czy architektury. W okolicy znajdują się bowiem dwie okazałe wille – Andersa oraz Strobla – a także zabytkowa wyłuszczarnia nasion.
Trasę Warszawa – Ruciane Nida przebędziesz z Polonusem. Sprawdź nasz rozkład jazdy!

Dojazd Warszawa – Mikołajki.

Gdzie najlepiej spędzić wakacje na Mazurach?

Mikołajki to idealna destynacja nie tylko na aktywny wypoczynek w weekend, ale też na leniwe wakacje. To dlatego każdego roku przyciąga setki turystów. Przepiękne jeziora, ścieżki rowerowe, nocne życie i porządnie wyposażone kampingi to coś, co wyróżnia Mikołajki na tle innych miejscowości. Dodatkowo, jeśli pogoda płata nam figle i utrudnia leżakowanie nad wodą, możemy spędzić czas zwiedzając płyn z początku XX wieku oraz okazałe, dziewiętnastowieczne kamienice.
Podróż z Warszawy do Mikołajek odbędziesz szybko i bezpiecznie z Polonusem. Nie zwlekaj, zarezerwuj bilet!

Wycieczka z Warszawy do Ukty.

Spokojne Mazury.

Osobom tęskniącym za ciszą i spokojem proponujemy Uktę. Ta mała wieś to idealne połączenie mazurskiej przyrody i upragnionej ciszy. Idealne miejsce do zasmakowania w dobrodziejstwach wakacji na gospodarstwie agroturystycznym czy w takich przyjemnościach jak łowienie ryb lub grzybobranie.
Zarezerwuj przejazd na trasie Warszawa – Ukta z Polonusem!
Giżycko jest pięknie położone w centralnej części Pojezierza Mazurskiego w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. To miasto powiatowe pomiędzy dwoma jeziorami: Niegocin, Tajty i Kisajno (południowa część jeziora Mamry). Ogólnie wody zajmują 0,7 procent powierzchni miasta (10 ha).

PKS POLONUS serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty podróży na trasie Warszawa-Giżycko. Z Warszawy wyruszamy spod dworca autobusowego Warszawa Zachodnia. Końcowy i początkowy punkt trasy w Giżycku umiejscowiony jest przy ulicy Kolejowej. Nasze nowoczesne autobusy przewiozą Państwa w komfortowych warunkach przez m.in. takie miejscowości, jak Ostrów Mazowiecka, Łomża, Kolno, Pisz, Ruciane-Nida, Ukta, Mikołajki, Ryn, Wilkasy.  Zapewniamy, że podróż tą malowniczą trasą będzie przebiegać w sposób absolutnie bezpieczny. Nasze autokary obsługiwane są przez doświadczoną i stale szkoloną kadrę kierowców, zapewniając bezpieczeństwo i komfort podróży. W trosce o najwyższy poziom usług i wygodę naszych pasażerów gwarantujemy im możliwość skorzystania z klimatyzacji, bezpłatnego WiFi, a także z gniazdek 230 V oraz lokalizacji GPS.


Jeśli Waszym celem są na przykład Mikołajki, Pisz lub Ruciane Nida, a punktem startowym Warszawa, polecamy Wam podróż z  PKS Polonus. Skorzystaj z wyszukiwarki połączeń autobusowych na naszej stronie i kup bilet online