Okres wakacyjny to również czas planowania, pakowania i upałów - przedstawiamy Wam nasz krótki "Letni poradnik Obieżyświata" - dla wszystkich jadących w podróż i nie tylko! :)Aby uniknąć takich niespodzianek i niepotrzebnego stresu przeczytajcie nasz poradnik, w którym podpowiadamy o czym pamiętać oraz co zabrać ze sobą w podróż.

1. Pij wodę! Butelka wody jest niezbędna w podróży - w autobusie, na plaży i na spacerze! Nie zapominamy o naszych czworonogach, podróżujących razem z nami.

2. Słońce jest cudowne...  Należy jednak chronić głowę przed niebezpiecznym przegrzaniem oraz oczy przed intensywnym światłem - kapelusz i okulary przeciwsłoneczne obowiązkowe!

3. Lista negatywnych skutków wystawiania skóry na szkodliwe promienie UV jest bardzo długa... Słonecznych kąpieli należy zażywać z rozwagą i z zapasem kremu z filtrem!

4. Lekkie przekąski, lokalne owoce i warzywa to idealny sposób na zdrowszy organizm latem i mnóstwo energii do zwiedzania! Poza tym... kto nie kocha polskich malin?
5. Do plecaka podręcznego warto zapakować składany wachlarz, który idealnie sprawdza się podczas podróży, jako szybki sposób na ochłodzenie.

6. Coś, o czym często zapominamy i niestety przypominamy sobie po czasie - w bagażu koniecznie powinna się znaleźć uzupełniona apteczka, np. z plastrami, wodą utlenioną, czy środkami przeciwbólowymi.
7. Warto również, zaopatrzyć się w specjalne opakowanie na dokumenty, telefon, czy powerbank, które ochroni je przed wodą, piaskiem i Słońcem!

Czy dodalibyście coś do naszego zestawienia? O czym według Was należy pamiętać w podróży?
Do zobaczenia w Polonusie!