Jeśli szukasz fascynującego miejsca na wybrzeżu Bałtyku, które łączy w sobie piękno natury, bogatą historię i unikalne atrakcje, to Jantar jest miejscem, które warto odwiedzić. Dawna nazwa bursztynu, jantar, nadaje tej miejscowości niepowtarzalny charakter i przyciąga turystów z całego świata.

 

Plaża w Jantarze

Jantarska plaża jest jedną z najszerszych plaż na polskim wybrzeżu. Pokryta miałkim, żółtawym piaskiem, stanowi idealne miejsce na opalanie, kąpiele morskie oraz długie spacery brzegiem morza. W sezonie letnim dostępne są tu liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi, takie jak zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu plażowego i lokale gastronomiczne.

 

Co warto zobaczyć w Jantarze?

Jantar oferuje wiele atrakcji, które zachwycą każdego turystę:

  • Muzeum Bursztynu: To miejsce, gdzie można poznać historię bursztynu, jego znaczenie w dawnych kulturach oraz zobaczyć unikalne eksponaty, w tym inkluzje – bursztynowe kawałki z zatopionymi w nich prehistorycznymi organizmami.

  • Rezerwat Bursztynowy: Jantar jest znany z rezerwatu, gdzie można zobaczyć, jak wydobywa się bursztyn oraz poznać tajniki jego obróbki. To idealne miejsce dla miłośników geologii i historii.

  • Szlak Bursztynowy: Historyczny szlak, który prowadzi przez najważniejsze miejsca związane z wydobyciem i obróbką bursztynu. Warto go przebyć, aby poczuć atmosferę dawnych czasów i zrozumieć znaczenie bursztynu dla regionu.

 

Atrakcje i rozrywki

Jantar to nie tylko plaża i bursztyn. Miejscowość oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, które prowadzą przez malownicze tereny nadmorskie. Można tu także skorzystać z oferty lokalnych restauracji, serwujących świeże ryby i inne specjały kuchni regionalnej. W okolicy znajdują się również parki linowe, miejsca do jazdy konnej i wiele innych atrakcji, które umilą pobyt każdemu turyście.

 

Najpopularniejsze przystanki na trasie

Działalność Dworcowa

Warszawa → Jantar

Cena biletu 76 zł

 

Kup bilet 

Warszawa → Sztutowo

Cena biletu 80 zł

 

Kup bilet

Warszawa → Kąty Rybackie

Cena biletu 84 zł

 

Kup bilet 

Warszawa → Krynica Morska

Cena biletu 88 zł

 

Kup bilet

Historia Bursztynu: Jantar

Bursztyn, znany również jako jantar, od wieków fascynował ludzi swoim pięknem i właściwościami. Jantar, czyli dawną nazwę bursztynu, można znaleźć na plażach w Jantarze, gdzie morskie fale często wyrzucają na brzeg małe kawałki tego cennego minerału. Długie spacery po plaży mogą zaowocować znalezieniem bursztynu, co jest dodatkową atrakcją dla turystów.

 

Jantar to miejsce, które łączy w sobie piękno polskiego wybrzeża, bogatą historię bursztynu oraz liczne atrakcje przyrodnicze i kulturalne. Szeroka plaża, muzeum bursztynu, rezerwat i szlak bursztynowy to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić tę malowniczą miejscowość. Odkryj uroki Jantaru i ciesz się niezapomnianym wypoczynkiem nad Bałtykiem!

 

Do Twojej dyspozycji jet połączenie dalekobieżne, umożliwiające szybkie i bezpośrednie dotarcie do celu podróży  które nie wymaga przesiadki. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, możesz być pewien, że podróż do Jantara przebiegnie w komfortowych warunkach, a jej dodatkowym atutem będzie niska cena biletu autobusowego.

 

PKS Polonus do obsługi swoich połączeń autokarowych pomiędzy Warszawą, a Jantarem przeznacza nowoczesne, klimatyzowane autokary wyposażone w wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele oraz gniazdka 230 V.
 
Polonus umożliwia bezpłatną usługę zmiany terminu podróży oraz możliwość rezerwacji konkretnego, wybranego przez pasażera miejsca na pokładzie autokaru z przystanku początkowego. Dodatkowo dla stałych pasażerów dostępny jest program lojalnościowy Partner Plus, dzięki któremu zakupione bilety premiowane są punktami lojalnościowymi, a punkty można wymienić na bezpłatne przejazdy.

Zapraszamy do wspólnej podróży z Polonusem!