Planujesz letnie wakacje w sercu Mazur? Koniecznie odwiedź Mrągowo! Ta malownicza miejscowość, położona nad jeziorem Czos, zapewni Ci niezapomniane doświadczenia i pełen relaksu urlop. Mrągowo to nie tylko piękne krajobrazy i bogata historia, ale także wiele atrakcji i możliwości aktywnego wypoczynku.

 

Jak dojechać do Mrągowa?

Podróż do Mrągowa jest łatwa i wygodna dzięki dogodnym połączeniom autobusowym. Autobusy odjeżdżają z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia o godzinie 06:15, 08:00 oraz 15:30. Mrągowo leży przy trasie krajowej nr 16, co ułatwia dojazd autobusem z różnych części Polski. Ponadto, można korzystać z licznych połączeń autobusowych z głównymi miastami regionu.


Co warto zobaczyć?

Mrągowo to doskonałe miejsce na wypoczynek nad wodą i kontakt z naturą. Do najważniejszych atrakcji należą:

Jezioro Czos: Idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, wędkowania oraz relaksu na plaży. Jezioro oferuje także malownicze widoki i możliwość rejsów statkiem wycieczkowym.

 Amfiteatr w Mrągowie: Miejsce letnich koncertów, festiwali i różnorodnych wydarzeń kulturalnych. To idealna okazja do poznania lokalnej kultury i tradycji.

 Spacer po Rynku: Stary Rynek w Mrągowie zachwyca kamienicami z XIX wieku oraz atmosferą z dawnych czasów. To doskonałe miejsce na spacer i zakupy w lokalnych sklepach.

 

Atrakcje i rozrywki

Mrągowo to nie tylko plaże i jeziora. Miasto oferuje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu, takich jak piesze wycieczki po okolicznych lasach i ścieżkach rowerowych. Ponadto, w okolicy znajdują się liczne atrakcje, takie jak Park Dinozaurów, Park Linowy oraz Muzeum Budownictwa Ludowego.

 

Najpopularniejsze przystanki

Działalność Dworcowa

Warszawa → Szczytno

Cena biletu 50 zł
 
Kup bilet
Działalność Dworcowa

Warszawa → Stare Kiełbonki

Cena biletu 52 zł
 
Kup bilet

Warszawa → Mrągowo

Cena biletu 60 zł
 
Kup bilet

Mrągowo to doskonałe miejsce na letni wypoczynek dla wszystkich miłośników przyrody, kultury i aktywnego trybu życia. Dzięki dogodnemu położeniu i bogatej ofercie atrakcji, miasto przyciąga turystów z całej Polski. Już teraz zaplanuj swoją podróż i odkryj wszystkie uroki, jakie oferuje Mrągowo i jego okolice!

 

PKS Polonus do obsługi swoich połączeń autokarowych pomiędzy Warszawą, a Mrągowem przeznacza nowoczesne, klimatyzowane autokary wyposażone w wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele oraz gniazdka 230 V.
 
Polonus umożliwia bezpłatną usługę zmiany terminu podróży oraz możliwość rezerwacji konkretnego, wybranego przez pasażera miejsca na pokładzie autokaru z przystanku początkowego. Dodatkowo dla stałych pasażerów dostępny jest program lojalnościowy Partner Plus, dzięki któremu zakupione bilety premiowane są punktami lojalnościowymi, a punkty można wymienić na bezpłatne przejazdy.

Zapraszamy do wspólnej podróży z Polonusem!