Planujesz wakacje nad morzem? Koniecznie odwiedź Mikoszewo! To jedna z bardziej urokliwych miejscowości na Mierzei Wiślanej, usytuowana tuż przy ujściu Wisły. Wyjątkowy urok tej wsi przyciąga turystów, którzy chcą poczuć magię polskiego wybrzeża i malowniczych krajobrazów.

 

Jak dojechać do Mikoszewa?

Podróż do Mikoszewa jest niezwykle wygodna dzięki codziennym połączeniom autobusowym z Warszawy. Autobusy na trasie do Krynicy Morskiej, przejeżdżające przez Mikoszewo, wyruszają z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia o godzinie 07:00. Trasa prowadzi przez malownicze tereny Pomorza, co sprawia, że podróż jest nie tylko wygodna, ale i pełna pięknych widoków.


Co warto zobaczyć?

Mikoszewo to idealne miejsce na relaksujący wypoczynek nad morzem. Do najważniejszych atrakcji należą:

    Plaża w Mikoszewie: Szeroka, piaszczysta plaża, idealna do opalania, kąpieli morskich oraz długich spacerów. W sezonie letnim można tu znaleźć wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi.

    Rezerwat Przyrody Mewia Łacha: Unikalny rezerwat przy ujściu Wisły, który jest domem dla wielu gatunków ptaków i fok. To wspaniałe miejsce dla miłośników przyrody i fotografii.

    Prom przez Wisłę: Atrakcja, która łączy Mikoszewo z miejscowościami na drugim brzegu Wisły. Krótka przeprawa promem to niezapomniane przeżycie, szczególnie dla dzieci.

 

Atrakcje i rozrywki

Mikoszewo to nie tylko plaża. W miejscowości znajduje się wiele atrakcji turystycznych, w tym ścieżki rowerowe i szlaki piesze prowadzące przez malownicze tereny Mierzei Wiślanej. Bliskość Krynicy Morskiej zapewnia dodatkowe atrakcje, takie jak latarnia morska, port jachtowy oraz różnorodne restauracje i kawiarnie.

 

Najpopularniejsze przystanki

Działalność Dworcowa

Warszawa → Mikoszewo

Cena biletu 76 zł
 
Kup bilet
Działalność Dworcowa

Warszawa → Jantar

Cena biletu 76 zł
 
Kup bilet

Warszawa → Stegna

Cena biletu 80 zł
 
Kup bilet

Mikoszewo to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek dla wszystkich miłośników morza, natury i malowniczych widoków. Dzięki dogodnym połączeniom z Warszawą, podróż do tego urokliwego zakątka Mierzei Wiślanej jest łatwa i przyjemna. Już dziś zaplanuj swoją podróż i odkryj wszystkie uroki, jakie oferuje Mikoszewo i jego okolice!


Do Twojej dyspozycji jet połączenie dalekobieżne, umożliwiające szybkie i bezpośrednie dotarcie do celu podróży  które nie wymaga przesiadki. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, możesz być pewien, że podróż do Mikoszewa przebiegnie w komfortowych warunkach, a jej dodatkowym atutem będzie niska cena biletu autobusowego.

 

PKS Polonus do obsługi swoich połączeń autokarowych pomiędzy Warszawą, a Mikoszewem przeznacza nowoczesne, klimatyzowane autokary wyposażone w wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele oraz gniazdka 230 V.
 
Polonus umożliwia bezpłatną usługę zmiany terminu podróży oraz możliwość rezerwacji konkretnego, wybranego przez pasażera miejsca na pokładzie autokaru z przystanku początkowego. Dodatkowo dla stałych pasażerów dostępny jest program lojalnościowy Partner Plus, dzięki któremu zakupione bilety premiowane są punktami lojalnościowymi, a punkty można wymienić na bezpłatne przejazdy.

Zapraszamy do wspólnej podróży z Polonusem!