Planujesz wakacje w górach? Koniecznie odwiedź Polanicę-Zdrój! To jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce, usytuowane w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej. Wyjątkowy urok tego miasteczka przyciąga turystów, którzy chcą poczuć magię górskich krajobrazów i uzdrowiskowej atmosfery.


 

Jak dojechać do Polanicy-Zdroju?

Podróż do Polanicy-Zdroju jest niezwykle wygodna dzięki codziennym połączeniom autobusowym z Warszawy. Autobusy wyruszają z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia o godzinie 08:15, jadąc przez Wieluń, Wieruszów, Kępno, Syców, Oleśnicę, Wrocław i Kłodzko. Trasa prowadzi przez piękne krajobrazy, co sprawia, że podróż jest nie tylko wygodna, ale i pełna niezapomnianych widoków.


Co warto zobaczyć?

Polanica-Zdrój to prawdziwy raj dla miłośników przyrody i uzdrowiskowej atmosfery. Do najważniejszych atrakcji należą:

 

Park Zdrojowy: Rozległy park z pięknymi alejkami, stawami i fontannami. To idealne miejsce na spacery i relaks w otoczeniu przyrody. Znajduje się tu również Pijalnia Wód Mineralnych, gdzie można spróbować leczniczych wód.

Teatr Zdrojowy: Historyczny budynek teatru, który oferuje bogaty program kulturalny, w tym spektakle, koncerty i wystawy.

Góralka - Park Linowy: Atrakcja dla osób szukających aktywnego wypoczynku. Park linowy oferuje trasy o różnym stopniu trudności, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Atrakcje i rozrywki

 

Polanica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko. Miasteczko i jego okolice oferują wiele atrakcji turystycznych, w tym liczne ścieżki rowerowe i szlaki piesze prowadzące przez malownicze tereny Gór Stołowych. Warto także odwiedzić pobliskie miejscowości, takie jak Kudowa-Zdrój i Duszniki-Zdrój, które również oferują liczne atrakcje i piękne krajobrazy.

 

Najpopularniejsze przystanki

Działalność Dworcowa

Warszawa → Kłodzko

Cena biletu 95 zł
 
Kup bilet
Działalność Dworcowa

Warszawa → Duszniki-Zdrój

Cena biletu 99 zł
 
Kup bilet

Warszawa → Kudowa-Zdrój

Cena biletu 100 zł
 
Kup bilet

Polanica-Zdrój to idealne miejsce na wypoczynek dla wszystkich miłośników gór, uzdrowiskowej atmosfery i malowniczych widoków. Dzięki dogodnym połączeniom z Warszawą, podróż do tego urokliwego zakątka Kotliny Kłodzkiej jest łatwa i przyjemna. Już dziś zaplanuj swoją podróż i odkryj wszystkie uroki, jakie oferuje Polanica-Zdrój i jej okolice!


Do Twojej dyspozycji jet połączenie dalekobieżne, umożliwiające szybkie i bezpośrednie dotarcie do celu podróży  które nie wymaga przesiadki. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, możesz być pewien, że podróż do Polanicy-Zdrój przebiegnie w komfortowych warunkach, a jej dodatkowym atutem będzie niska cena biletu autobusowego.

 

PKS Polonus do obsługi swoich połączeń autokarowych pomiędzy Warszawą, a Polanicą przeznacza nowoczesne, klimatyzowane autokary wyposażone w wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele oraz gniazdka 230 V.
 
Polonus umożliwia bezpłatną usługę zmiany terminu podróży oraz możliwość rezerwacji konkretnego, wybranego przez pasażera miejsca na pokładzie autokaru z przystanku początkowego. Dodatkowo dla stałych pasażerów dostępny jest program lojalnościowy Partner Plus, dzięki któremu zakupione bilety premiowane są punktami lojalnościowymi, a punkty można wymienić na bezpłatne przejazdy.

Zapraszamy do wspólnej podróży z Polonusem!