Planujesz wakacje na Mazurach? Koniecznie odwiedź Wilkasy! To jedna z bardziej popularnych miejscowości w tym regionie, usytuowana tuż przy Giżycku. Wyjątkowy urok tej wsi przyciąga turystów, którzy chcą poczuć magię mazurskich jezior i malowniczych krajobrazów.

 

Podróż do Wilkasów jest niezwykle wygodna dzięki codziennym połączeniom autobusowym z Warszawy. Autobusy na trasie do Giżycka, przejeżdżające przez Wilkasy, wyruszają z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia o godzinie 07:00. W sezonie wakacyjnym dodatkowo dostępny jest kurs o godzinie 08:30. Trasa prowadzi przez Ostrów Mazowiecka, Łomżę, Kolno, Pisz, Ruciane-Nida, Uktę, Mikołajki i Ryn, co sprawia, że podróż jest nie tylko wygodna, ale i malownicza.


Co warto zobaczyć?

Wilkasy otoczone są pięknymi jeziorami, które tworzą część Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Do najważniejszych atrakcji wodnych należą:


Jezioro Niegocin: Jedno z największych jezior w regionie, oferujące wspaniałe warunki do żeglowania, kajakarstwa oraz innych sportów wodnych.
Jezioro Tajty: Kolejne urokliwe jezioro, idealne do spędzenia czasu na łonie natury, wędkowania oraz wypoczynku.

Najpopularniejsze przystanki

Działalność Dworcowa

Warszawa → Ruciane Nida

Bilety już od 60 zł
 
Kup bilet
Działalność Dworcowa

Warszawa → Wilkasy

Bilety już od 70 zł
 
Kup bilet

Warszawa → Giżycko

Bilety już od 70 zł
 
Kup bilet


Poza Szlakiem Wielkich Jezior znajdują się także:

  • Wilkasy Małe: Mniejsze jezioro, które oferuje spokojniejsze warunki do wypoczynku z dala od tłumów turystów.
  • Wilkasy Duże: Większe z dwóch jezior Wilkasów, również doskonałe na relaks i rekreację.

 

Atrakcje i rozrywki

Wilkasy to nie tylko jeziora. W miejscowości znajduje się wiele atrakcji turystycznych, w tym ścieżki rowerowe, szlaki piesze oraz możliwość wynajęcia łodzi i sprzętu wodnego. Bliskość Giżycka, które jest nazywane "stolicą żeglarstwa" Mazur, zapewnia dodatkowe atrakcje, takie jak zwiedzanie twierdzy Boyen czy mostu obrotowego.


Wilkasy to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek dla wszystkich miłośników natury, sportów wodnych i malowniczych widoków. Dzięki dogodnym połączeniom z Warszawą, podróż do tego urokliwego zakątka Mazur jest łatwa i przyjemna. Już dziś zaplanuj swoją podróż i odkryj wszystkie uroki, jakie oferują Wilkasy i ich okoliczne jeziora!


Do Twojej dyspozycji postawione jet połączenie dalekobieżne, umożliwiające szybkie i bezpośrednie dotarcie do celu podróży  które nie wymaga przesiadki. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, możesz być pewien, że podróż do Wilkas przebiegnie w bardzo komfortowych warunkach, a jej dodatkowym atutem będzie niska cena biletu autobusowego.

Bilety w atrakcyjnych cenach są  dostępne w sprzedaży, także zapraszamy do rezerwowania podróży na stronie www.pkspolonus.pl. Komfortowe warunki podróży i niska cena biletu jest dodatkowym atutem, by zwiedzić i poznać historię oraz zobaczyć liczne zabytki.
 

PKS Polonus do obsługi swoich połączeń autokarowych pomiędzy Warszawą, a Wilkasami przeznacza nowoczesne, klimatyzowane autokary wyposażone w wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele oraz gniazdka 230 V.
 
Polonus umożliwia bezpłatną usługę zmiany terminu podróży oraz możliwość rezerwacji konkretnego, wybranego przez pasażera miejsca na pokładzie autokaru z przystanku początkowego. Dodatkowo dla stałych pasażerów dostępny jest program lojalnościowy Partner Plus, dzięki któremu zakupione bilety premiowane są punktami lojalnościowymi, a punkty można wymienić na bezpłatne przejazdy.

Zapraszamy do wspólnej podróży z Polonusem!