Kraina Wielkich Jezior to magia, która nieustannie nas zachwyca! Przejeżdżając przez województwo warmińsko-mazurskie, odkrywamy niezwykłą piękność, jak z bajki! Cieszymy się, że nie jesteśmy sami w naszym uwielbieniu dla tych okolic. A jednym z najwyższych miejsc na naszej liście jest urokliwe Ruciane Nida!  Polonus posiada w swojej ofercie kurs łączący stolicę z Ruciane Nida .   

Codzienne połączenie autobusowe z Warszawy na trasie do Giżycka przez: Ostrów Mazowiecka, Łomża, Kolno, Pisz, Ruciane Nida, Ukta, Mikołajki, Ryn i Wilkasy rozpoczyna trasę z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia o godzinie  07:00 a w sezonie wkacyjnym dochodzi kurs o godzinie 08:30

Najpopularniejsze trasy autobusowe do Giżycka

Działalność Dworcowa

Warszawa → Giżycko

Bilety już od 65 zł
 
Kup bilet
Działalność Dworcowa

Warszawa → Łomża

Bilety już od 32 zł
 
Kup bilet

Warszawa → Mikołajki

Bilety już od 63 zł
 
Kup bilet


Co warto zobaczyć Ruciane Nida!

  • Jezioro Nidzkie: To jedno z największych jezior w regionie, które zachwyca pięknem i malowniczymi krajobrazami. Można tu spędzić czas na wodnych atrakcjach, takich jak żeglowanie, kajakarstwo czy wędkowanie.
  • Jezioro Guzianka Wielka: Drugie co do wielkości jezioro w Ruciane Nida, znane z czystej wody i pięknych plaż. Jest doskonałym miejscem do relaksu i uprawiania sportów wodnych.
  • Park Narodowy "Bory Tucholskie": W bliskiej odległości od Ruciane Nida znajduje się ten malowniczy park narodowy, który jest rajem dla miłośników przyrody. Można tu podziwiać dziewicze lasy, liczne jeziora i spotkać różnorodne gatunki zwierząt.
  • Przystań żeglarska: Ruciane Nida jest popularnym miejscem dla żeglarzy, dlatego warto odwiedzić lokalną przystań żeglarską. Można tu wynająć łódź lub skorzystać z rejsu, aby odkryć uroki okolicznych jezior.
  • Pomnik Przyrody "Kamień Milowy": To ciekawe geologiczne dzieło natury, które znajduje się w pobliżu Ruciane Nida. Kamień ten ma unikalny kształt i jest popularnym miejscem dla miłośników fotografii.
  • Muzeum Kultury Ludowej: Jeśli interesujesz się historią i tradycjami regionu, warto odwiedzić to muzeum. Można tu poznać unikalne eksponaty związane z kulturą i życiem codziennym lokalnej społeczności.
  • Rejs statkiem po jeziorach: Nie można opuścić Ruciane Nida bez wyprawy statkiem po malowniczych jeziorach. To doskonały sposób, aby podziwiać piękno okolic i zanurzyć się w atmosferze tego miejsca.


Ruciane Nida to prawdziwy klejnot województwa warmińsko-mazurskiego. Odkrywanie tych atrakcji z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń i pięknych wspomnień z podróży.


Do Twojej dyspozycji postawione jet połączenie dalekobieżne, umożliwiające szybkie i bezpośrednie dotarcie do celu podróży  które nie wymaga przesiadki. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, możesz być pewien, że podróż do Rucianego przebiegnie w bardzo komfortowych warunkach, a jej dodatkowym atutem będzie niska cena biletu autobusowego.

Bilety w atrakcyjnych cenach są  dostępne w sprzedaży, także zapraszamy do rezerwowania podróży na stronie www.pkspolonus.pl. Komfortowe warunki podróży i niska cena biletu jest dodatkowym atutem, by zwiedzić i poznać historię miasta oraz zobaczyć liczne zabytki.
 

PKS Polonus do obsługi swoich połączeń autokarowych pomiędzy Warszawą, a Giżyckiem przeznacza nowoczesne, klimatyzowane autokary wyposażone w wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele oraz gniazdka 230 V.
 
Polonus umożliwia bezpłatną usługę zmiany terminu podróży oraz możliwość rezerwacji konkretnego, wybranego przez pasażera miejsca na pokładzie autokaru z przystanku początkowego. Dodatkowo dla stałych pasażerów dostępny jest program lojalnościowy Partner Plus, dzięki któremu zakupione bilety premiowane są punktami lojalnościowymi, a punkty można wymienić na bezpłatne przejazdy.

Zapraszamy do wspólnej podróży z Polonusem!