Kursy krajowe obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie S.A.  Na trasie Kłodzko - Wrocław

PKS Polonus oferuje przejazd na trasie Kłodzko - Wrocław. Zapewniamy bezpieczną oraz komfortową podróż autokarami, które są regularnie serwisowane. Wśród klientów jesteśmy cenieni za najwyższą jakość świadczonych usług oraz zatrudnianie profesjonalnych kierowców, którym mogą Państwo zaufać. Oferujemy możliwość nabycia on-line biletu na kurs Kłodzko - Wrocław. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym rozkładem jazdy. 


+48 (22) 823 62 00
sekretariat@pkspolonus.pl

  • Przedsprzedaż najwcześniej na 100 (dni) przed planowanym odjazdem. 

Atrakcje w Kłodzku

W Kłodzku nie brakuje atrakcji turystycznych. Pierwszą z nich jest Twierdza Kłodzko zachowana w bardzo dobrym stanie, która pochodzi z okresu XVII oraz XVIII wieku. Jej powierzchnia to więcej niż trzydzieści hektarów, a w skład całego kompleksu, oprócz twierdzy, wchodzą fort posiłkowy Owcza Góra, umocnienia polowe oraz obwarowania miejskie. Innym miejscem wartym zobaczenia jest Park Miniatur Minieuroland, który z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zwolennikom atrakcji o charakterze muzealnym spodoba się Muzeum Ziemi Kłodzkiej, w którym znaleźć można wielonarodową spuściznę o charakterze geologicznym, historycznym, geograficznym i nie tylko. Na uwagę zasługuje również Podziemna Trasa Turystyczna miasta zlokalizowana pod kłodzką starówką. 

Atrakcje we Wrocławiu

Wrocław to niezwykle malownicze miasto, którym zachwyci się każdy, kto choć raz tu był. Znakiem rozpoznawalnym jest oczywiście wyjątkowa architektura widoczna chociażby na przykładzie zabytkowego Ratusza zlokalizowanego w centralnym miejscu Rynku. Kolorowe kamieniczki, liczne restauracje, kawiarenki oraz charakterystyczne Krasnale wzbudzają zachwyt podróżujących bez względu na porę roku. We Wrocławiu znajduje się najstarszy w Polsce Ogród Zoologiczny, który jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc tego typu w Europie. Na terenie obiektu można podziwiać chociażby Afrykarium, Fokarium czy Odrarium. Innym miejscem, które skradło serce wielu turystów, jest Ogród Japoński, w którym można się poczuć niczym w Kraju Kwitnącej Wiśni i podziwiać niezwykle piękne gatunki roślin. To tylko niektóre z wartych zobaczenia miejsc, których we Wrocławiu nie brakuje.