Kursy krajowe obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie S.A.  Na trasie Szczytno - Olsztyn

PKS Polonus to pewność bezpiecznej oraz komfortowej podróży. Firma działająca na rynku od wielu lat oferuje swoim klientom usługi świadczone na najwyższym poziomie. Dzięki temu proponowane przez nas przejazdy cieszą się tak wielkim zainteresowaniem ze strony osób, które pragną łączyć atrakcyjną cenę biletów z możliwością nabywania ich drogą internetową, co bez wątpienia jest niewątpliwym ułatwieniem w dzisiejszych czasach. 
Szczytno - Olsztyn to jeden z naszych kursów. Oba miasta znajdują się na terenie Warmii i Mazur, urzekając mnogością zabytków oraz miejsc wartych poznania. Kraina Tysiąca Jezior słynie z nieskończonej ilości zbiorników wodnych oraz pięknych lasów, które na pewno zachwycą miłośników spędzania wolnego czasu na łonie natury. +48 (22) 823 62 00
sekretariat@pkspolonus.pl

  • Przedsprzedaż najwcześniej na 100 (dni) przed planowanym odjazdem. 

Atrakcje w Szczytnie

Co warto zwiedzić w Szczytnie? To niewielkie, ale bardzo klimatyczne miasteczko, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby spragnione wiedzy mogą wybrać się do Muzeum Mazurskiego, a te, które wolą kontemplować naturę - nas Jezioro Domowe Małe lub Duże. 

Atrakcje w Olsztynie

W Olsztynie z kolei warto udać się do planetarium, które oferuje szereg interesujących propozycji skierowanych zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. W ładną pogodę można udać się nad jezioro Ukiel, na plażę miejską, gdzie nie sposób się nudzić. Można tam skorzystać ze sprzętu wodnego, nie brakuje również placów zabaw, miejsc do wypoczynku oraz licznych restauracji. Osoby podróżujące na trasie Szczytno - Olsztyn znajdą w Olsztynie wiele parków, między innymi Park Centralny znajdujący się blisko urokliwego, chociaż niezbyt dużego Starego Miasta. 
 
Tam z kolei na miłośników architektury czeka charakterystyczna Wysoka Brama, malownicze kamieniczki oraz wiele obiektów o charakterze Sakralnym. Dzieci i młodzież będą mogły wybrać się do jednego z wielu Parków Linowych bądź do Parku Trampolin. Mimo tego, że Olsztyn nie jest dużym miastem, w pozytywny sposób zaskakuje możliwościami, które oferuje turystom. Znajdują się tutaj również liczne muzea, na przykład Muzeum Warmii i Mazur, Muzeum Nowoczesności czy Manufaktura Sztuki.