Kursy krajowe obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie S.A.  Na trasie Ostrów Mazowiecka - Łomża

Ostrów Mazowiecki oraz Łomżę dzieli 46 kilometrów. Kurs natomiast trwa zazwyczaj około 50 minut. PKS Polonus proponuje połączenie Ostrów Mazowiecka - Łomża w dogodnej cenie, jak i komfortowych warunkach. Klienci mogą cieszyć się podróżowaniem sprawnymi autokarami, posiadającymi wszelkie najważniejsze standardy (np.: Wi-Fi, gniazdka 230V, czy lokalizację GPS). Odpowiedni pasażerowie na kursie Ostrów Mazowiecka - Łomża mogą liczyć na rozmaite ulgi cenowe podczas zakupu biletu.+48 (22) 823 62 00
sekretariat@pkspolonus.pl

  • Przedsprzedaż najwcześniej na 100 (dni) przed planowanym odjazdem. 

Atrakcje w Ostrowie Mazowieckim

Nie bez powodu atrakcje w Ostrowie Mazowieckim zachęcają turystów do zwiedzania przez cały rok. Znajdzie się tutaj zarówno coś dla fanów aktywnego, jak i leniwego wypoczynku. Co warto zobaczyć? Gdzie koniecznie trzeba się wybrać? Na uwagę zasługuje na pewno muzeum, czyli dom rodziny Pileckich, które jest zlokalizowane w centralnej części miasta.

Warto wybrać się też do przepięknego ogródka Jordanowskiego i zobaczyć pomnik księżnej Anny Mazowieckiej. Kolejny punkt na liście zwiedzania to muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej, które od lat zachwyca swoim niepowtarzalnym wyglądem i świetną atmosferą.

Atrakcje w Łomży

Miasto to z pewnością jest ważnym ośrodkiem kulturowym województwa podlaskiego. Zwiedzanie warto rozpocząć od rynku znajdującego się w Łomży. Powstał on w 1418 roku, posiada ponadto urokliwy ratusz wybudowany w latach 1822 - 1823. Z rynku w prosty sposób możemy dostać się do klasztoru Kapucynów, który wyróżnia się stylem baroku toskańskiego.
 
W czasie zwiedzania możemy złapać oddech i przysiąść na ławce Hanki Bieleckiej - wybitną aktorką, która kulturowo oraz sentymentalnie została związana z Łomżą. Poznając miasto warto odwiedzić bulwary nad Narwią. Znajdują się tam ścieżki rowerowe, piesze, port rzeczny - w miejscu tym natomiast doświadczymy widoku pięknych krajobrazów. Ciężko jest wymienić wszystkie zabytki w tym mieście, aczkolwiek na szczególną uwagę zasługuje najstarszy. Jest nim Katedra w Łomży powstała w 1525 roku. Budynek został wiele razy niszczony (przykładowo podczas potopu Szwedzkiego lub II Wojny Światowej), jednakże mieszkańcy za każdym razem z determinacją go odbudowywali. Obecnie wyróżnia się stylem gotyckim.