Kursy krajowe obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie S.A.  Na trasie Warszawa - Radom

Warszawa – Radom

Co zobaczyć w Radomiu?
W świadomości wielu Polaków Radom to miasto chytrej baby i nieudanych inwestycji. W rzeczywistości to niepozorne miasto ma znacznie więcej do zaoferowania. Wystarczy dać mu szansę i odwiedzić je, np. w ramach jednodniowej wycieczki z Warszawy do Radomia.
W czasie krótkiego wyjazdu można zobaczyć m.in. zabytkowy kościół św. Wacława wzniesiony w XIII wieku, barokowy Dom Gąski oraz Dom Esterki, w którym bywał sam Kazimierz Wielki. Spacer szlakami radomskiej historii można zakończyć w urokliwym parku im. Tadeusza Kościuszki, w pobliżu którego znajduje się główna ulica miasta z mnóstwem restauracji i lodziarni. Warto również zwrócić uwagę na radomskie wydarzenia kulturalne – Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski oraz Radomski Festiwal Jazzowy.
Dodatkowym atutem miasta jest jego centralne położenie i świetny dojazd z wielu miast Polski. Trasę Warszawa – Radom można pokonać tanio i szybko, np. autokarem Polonus. Znajdź dogodny przejazd do Radomia za pomocą naszej wyszukiwarki połączeń.

Osoby podróżujące na trasie Warszawa-Radom mają możliwość skorzystania z usług świadczonych przez jednego z najbardziej cenionych przewoźników na terenie naszego kraju. Mowa oczywiście o PKS Polonus. Działamy na branżowym rynku od wielu lat, proponując bezpieczne, szybkie i w pełni komfortowe przewozy. Jedną z naszych propozycji są kursy Warszawa-Radom, z których korzysta bardzo wiele osób. Jeżeli Państwo również wybierają się do Radomia, zachęcamy do poznania bliżej uroków tego miasta. +48 (22) 823 62 00
sekretariat@pkspolonus.pl

  • Przedsprzedaż najwcześniej na 100 (dni) przed planowanym odjazdem. 

Atrakcje w Radomiu

Radom jest miastem na prawach powiatu, znajdującym się w centralno-wschodniej części kraju. Leży nas rzeką Mleczną i jest największym ośrodkiem miejskim w widłach Wisły oraz Pilicy. Nie brakuje tutaj wielu zróżnicowanych atrakcji, z których każda osoba z pewnością znajdzie coś dla siebie. Będąc w Radomiu warto zajrzeć do Muzeum Wsi Radomskiej, które jest skansenem usytuowanym na niezwykle malowniczym terenie. Osoby, które cenią sobie kontakt z naturą oraz spacery o każdej porze roku, z pewnością docenią Stary Ogród - zabytkowy park miejscu znajdujący się w centrum miasta i będący jednym z najstarszych w Polsce. Na uwagę zasługuje również park im. Tadeusza Kościuszki. W Radomiu znajduje się również zabytkowy klasztor i kościół oo. Bernardynów, który stanowi późnogotycki zespół sakralny, a także Muzeum imienia Jacka Malczewskiego, które zachwyca nie tylko zbiorami, ale również architekturą budynku, w którym się znajduje. Te oraz wiele innych atrakcji czekają na turystów w Radomiu, pięknym, mazowieckim mieście.