Kursy krajowe obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie S.A.  Na trasie Warszawa - Kielce

Warszawa – Kielce

Nie wiesz, gdzie jechać na jednodniową wycieczkę?

Szukasz destynacji na inspirującą i nieoczywistą wycieczkę? Polonus proponuje Kielce! To miasto z wielowiekową historią – jego powstanie wiąże się z Mieszkiem, synem Bolesława Szczodrego. To oznacza, że ma prawie 1000 lat! Wszystkie te lata zbudowały bogatą historię i sprawiły, że na jego terenie znajdziemy mnóstwo obiektów wartych odwiedzenia.

Wycieczka z Warszawy do Kielc

Co zwiedzić?

Podróż na trasie Warszawa – Kielce sprzyja planowaniu atrakcji, które chce się zobaczyć. Polonus proponuje odwiedzić Muzeum Historii Kielc oraz Muzeum Geologiczne z imponującą kolekcją skał i minerałów z Gór Świętokrzyskich. Ciekawym obiektem jest również rynek miejski oraz Pałac Biskupów Krakowskich. Wieczorem natomiast proponujemy uraczyć się koncertem w miejskiej filharmonii.

Przejazdy na trasie Warszawa – Kielce.

Poznaj świętokrzyskie z Polonusem!

Wygodny i bezpieczny przejazd z licznymi udogodnieniami w cenie biletu możesz zrealizować z Polonusem. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń i już dziś kup bilet na przejazd trasą Warszawa – Kielce.

Kurs Warszawa-Kielce daje możliwość przejazdu ze stolicy naszego kraju do stolicy województwa świętokrzyskiego, która jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast w regionie. PKS Polonus znany jest jako przewoźnik gwarantujący swoim pasażerom wygodę i bezpieczeństwo w podróży. Zatrudniamy dobrze wykwalifikowanych i bardzo doświadczonych kierowców, a także zapewniamy regularnie serwisowane pojazdy, których stan odpowiada najwyższym standardom. Jeżeli interesuje Państwa przejazd na trasie Warszawa-Kielce, zachęcamy do poznania miejsc wartych odwiedzenia w tym mieście. 


+48 (22) 823 62 00
sekretariat@pkspolonus.pl

  • Przedsprzedaż najwcześniej na 100 (dni) przed planowanym odjazdem. 

Atrakcje w Kielcach

Jednym z najbardziej malowniczych miejsc na terenie Kielc jest Rezerwat przyrody Kadzielnia, który obejmuje wzniesienie 295 m.n.p.m. Zapierające dech w piersiach miejsce zbudowane jest z wapiennych skał z żyłami kalcytu, w których zachowały się skamieniałości zwierząt morskich. To największe skupisko grot i jaskiń w regionie. Na uwagę zasługuje również Ośrodek narciarski Telegraf w Kielcach, który oferuje wyciąg krzesełkowy i oświetloną trasę zjazdową o długości 500 metrów. Będąc w Kielcach, warto również zobaczyć słynną ulicę Sienkiewicza, Park Miejski, który jest jednym z najstarszych w Polsce, Pałacyk Zielińskiego, Ratusz, a także Synagogę. W Kielcach nie brakuje wartych zobaczenia pomników, a także miejsc, w których osoby spoza regionu będą miały okazję spróbować tutejszej kuchni. Kielce leżą w Górach Świętokrzyskich, których najwyższym pasmem są Łysogóry z takimi szczytami, jak Łysica czy Łysa Góra.