Kieleckie targi były świadkiem jeszcze jednego ważnego wydarzenia. PKS Polonus, – jeden z największych w Polsce przewoźników autobusowych rozpoczął współpracę z firmą Teroplan, który sukcesywnie rozwija projekt SuperPKS. PKS Polonus to trzeci przewoźnik, obok PKS Elbląg i PKS w Suwałkach, który dołącza do innowacyjnego projektu SuperPKS, mającego wzmacniać konkurencyjność polskiego transportu publicznego. PKS Polonus to zarówno pionier w zakresie wprowadzania technologii do przewozów, jak i firma konsekwentnie inwestująca w nowy tabor.

Przewoźnik posiada 44 nowoczesne, komfortowe i bezpieczne autokary, które obsłużyły w 2015 roku na trasach krajowych, międzynarodowych oraz w komunikacji lokalnej ponad 2 mln pasażerów.
 

Projekt SuperPKS to odpowiedź polskich przewoźników na rosnące wymagania podróżujących, którzy oczekują wygodnych i nowocześnie wyposażonych autobusów, także na krótszych trasach. Dodatkowo połączenie sił z firmą technologiczną Teroplan S.A. pozwala na dostarczanie takich rozwiązań, jak: bilety i systemy informacji pasażerskiej online czy dynamiczne zarządzanie cenami.

Wszystkim partnerom przedsięwzięcia daje to szanse na odniesienie sukcesu rynkowego, w zetknięciu z konsolidującymi się grupami już istniejącymi na polskim rynku czy też zamierzającymi na niego wejść. O strategicznej decyzji PKS Polonus dla SuperPKS-u, a także o sukcesach plannera podróży e-podróżnik.pl rozmawialiśmy w Kielcach z prezesem Teroplan, Andrzejem Soroczyńskim:
 


Nasza decyzja o przystąpieniu do projektu SuperPKS wynika z głębokiego przekonania, że możemy osiągnąć jeszcze więcej współdziałając, aniżeli konkurując. Konkurowanie dla wielu uczestników jest wyniszczające, co potwierdza ograniczenie ekspansji, bądź wycofywanie się z rynku podmiotów, które do niedawna kreowały wojny cenowe na rynku przewozowym – powiedział Maciej Acedański, prezes PKS Polonus.

-"Jakość i standardy podróżowania, które już w tej chwili oferuje PKS Polonus oraz rozwiązania technologiczne dostarczane przez firmę Teroplan jeszcze bardziej wzmocnią markę SuperPKS i umożliwią tworzenie usługi o wyjątkowej wartości dla pasażerów – podkreślił Andrzej Soroczyński, prezes zarządu Teroplan S.A. – Mamy także nadzieję, że dołączenie do projektu tak silnego i dobrze radzącego sobie na rynku partnera zachęci do współpracy z nami innych przewoźników. Autokarami SuperPKS od marca tego roku można podróżować na liniach: Trójmiasto-Warszawa-Elbląg, Poznań-Elbląg, Suwałki-Gdańsk, Suwałki-Warszawa.

Od listopada charakterystyczne czarno-żółte autobusy, obsługiwane przez PKS Polonus, wyruszą na trasy: Warszawa-Koszalin i Warszawa-Ustrzyki Dolne. Dodatkowe połączenie pojawi się także na istniejącej już linii: Warszawa- Suwałki. Do końca roku planowane jest uruchomienie kolejnych tras. Partnerzy projektu zakładają, iż w przypadku wzajemnego zadowolenia ze współpracy docelowo cała krajowa komunikacja dalekobieżna PKS Polonus będzie realizowana pod marką SuperPKS.

Media o nas:
http://www.infobus.pl/transexpo-2016-strategiczna-umowa-superpks-u-film-_more_89059.html

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.