Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie sukcesywnie modernizuje swój tabor i stawia na wysokopodłogowe autokary. Teraz firma poszukuje leasingu operacyjnego na zakup 3 używanych i 5 fabrycznie nowych autobusów turystycznych, z opcją ich zakupu po zakończeniu 60 miesięcznej umowy.


Wraz z nową odsłoną serwisu - pod adresemwww.pkspolonus.pl – przygotowanego we współpracy z platformą DworzecOnline.pl – pasażerowie korzystający z usług polskiego przewoźnika mogą już teraz komfortowo podróżować, korzystając z nowych funkcjonalności bez ponoszenia dodatkowych opłat..


 

Zastosowane przez PKS Polonus kryteria pokazują, że przewoźnik chce nadal kontynuować swoją politykę taborową i wyciągając wnioski z aktualnie eksploatowanych pojazdów stawia na sprawdzone rozwiązania.


O tym, czy tak dokładnie będzie przekonamy się 21 marca, kiedy zaplanowano otwarcie ofert.Dodajmy, że Wysokość wadium w zadaniu nr 1 na pojazdy używane to 40 000 PLN, a w zadaniu nr 2 – na autobusy nowe - 150 000 PLN. Zakupowa historia Przypomnijmy, że w zeszłym roku PKS Polonus kupił trzy autokary Scania Touring, rozbudowując swój tabor do ponad 40 pojazdów, które rocznie przewożą ok. miliona pasażerów.

Przewoźnik zainwestował w dwa fabrycznie nowe, 57-osobowe, trzyosiowe pojazdy marki Scania Touring o długości 13,7 metra oraz jeden używany marki Scania PB, mieszczący 61 pasażerów. Nowo zakupione autokary spełniały normy emisji spalin Euro 5 i Euro 6. Wcześniej, w 2015 r., przewoźnik nabył cztery nowe, 57-osobowe autokary Scania Touring – "Nowe autokary są konieczne, by zapewnić pasażerom PKS Polonus wysoki komfort i bezpieczeństwo podróży.

Jednocześnie, zakup kolejnych pojazdów jest elementem długofalowej strategii rozbudowy sieci połączeń krajowych i międzynarodowych PKS Polonus. Nowe trasy i dodatkowe kursy w ramach obsługiwanych już połączeń wymagają odpowiedniej pod względem ilościowym i jakościowym infrastruktury logistycznej, stąd też decyzja o zakupie kolejnych autokarów.

Biorąc pod uwagę utrzymująca się na wysokim poziomie liczbę pasażerów PKS Polonus, inwestycje we flotę na przestrzeni kolejnych lat będą systematycznie kontynuowane w celu jej odmłodzenia i podnoszenia standardów obsługi pasażerów. Zakładamy, że w ciągu najbliższych 2-3 lat dokupimy co najmniej 10 nowych i używanych autokarów wysokiej pojemności, zwiększając tym samym udział pojazdów o pojemności powyżej 57 osób do co najmniej połowy posiadanej floty" – mówił wówczas Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus.

Media o nas:
http://www.infobus.pl/pks-polonus-na-zakupach-trzy-uzywane-i-piec-nowych-_more_91923.html
 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.