W połowie lutego do sanatoriów – zwłaszcza tych położonych na południowych krańcach Polski – ruszają z powrotem kuracjusze. Stąd wzmożony ruch widoczny na pokładach autobusów. PKS Polonus przygotował dla nich nową ofertę. Hotele i pensjonaty – zwłaszcza te w kurortach narciarskich – powoli wyciszają się po szturmie rodzin z dziećmi, korzystających z zimowej przerwy szkolnej.


Wraz z końcem ferii nadchodzi czas na turystyczne wojaże wielotysięcznej grupy turystów, którzy marzą o nieco bardziej spokojnym, choć równie aktywnym wypoczynku. W połowie lutego do uzdrowisk i sanatoriów – zwłaszcza tych położonych na południowych krańcach Polski – ruszają kuracjusze. Stąd wzmożony ruch widoczny jest również na pokładach autobusów, a PKS Polonus – ze względu na rosnące zainteresowanie wyprawami do bieszczadzkich miejscowości uzdrowiskowych – uruchomił na początku roku nową linię z Warszawy na południe Polski, z przystankiem docelowym w Polańczyku.


Podkarpacie – z urokliwym Polańczykiem, położonym na zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego – jest jedną z najbardziej lubianych polskich destynacji.

Ta bieszczadzka miejscowość wczasowo-uzdrowiskowa słynie nie tylko z wyjątkowego mikroklimatu i walorów prozdrowotnych, ale stanowi również największą bazę turystyczną w Bieszczadach, oferującą łącznie ok. 4 tys. miejsc noclegowych, w tym ponad 1,2 tys. dla gości uzdrowisk i sanatoriów.

Nie dziwi zatem fakt, że z roku na rok polepsza się również oferta firm przewozowych, dzięki którym kuracjusze mogą niedrogo, bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do Polańczyka.

Pasażerowie podróżujący z PKS Polonus od początku roku również mogą korzystać z codziennego połączenia w relacji Warszawa – Polańczyk – Warszawa, które wiedzie przez: Radom, Skarżysko Kamienną, Kielce, Busko-Zdrój, Tarnów, Krosno oraz Iwonicz-Zdrój.

Autobusy rozpoczynają trasę na Dworcu Zachodnim o godz. 06:50 i docierają na miejsce o godz. 17.20. Kurs powrotny z Polańczyka zaplanowany został na godz. 08.30, co pozwala dotrzeć do Warszawy o godz. 18.55.


Koszt podróży z Warszawy do Polańczyka, jak też w relacji odwrotnej to 68 zł, przy czym osoby powyżej 60. roku życia mogą dodatkowo liczyć na 20% zniżkę! Seniorzy kupując jednocześnie bilet wyjazdowy i powrotny, skorzystać mogą także z promocji „Tanie Powroty”, dzięki której cena biletu powrotnego będzie pomniejszona o 30%.

 - Kurs z Warszawy do Polańczyka jest pierwszym nowym połączeniem zaoferowanym przez PKS Polonus w 2016 roku, a już dziewiątym, jeżeli weźmiemy pod uwagę rok poprzedni. Dokonywane przez nas zmiany w rozkładzie jazdy – w tym nowe linie sezonowe i całoroczne – sprawiają, że nasza oferta przewozowa cieszy się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem tak ze strony studentów, jak też rodzin z dziećmi czy osób starszych, których aktywność turystyczna rośnie z roku na rok.

W ciągu najbliższych miesięcy planujmy dalsze uruchamianie nowych połączeń – w tym przede wszystkim sezonowych – a zupełną nowością w ofercie PKS Polonus będą znaczące i oczekiwane przez podróżnych udogodnienia w zakresie zakupu i rezerwacji biletów, które udostępnimy za pośrednictwem internetowego serwisu przewoźnika oraz platformy DworzecOnline.pl.

Szczegóły nasi klienci poznają jeszcze w I półroczu 2016 roku – zapowiada Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus. Poza Polańczykiem, autobusy PKS Polonus kursują również do pozostałych uzdrowisk podgórskich. W rozkładzie jazdy polskiego przewoźnika widnieje między innymi: Piwniczna-Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Rymanów-Zdrój, Iwonicz-Zdrój czy Kudowa-Zdrój.

 

Media O nas

Infobus: http://www.infobus.pl/pks-polonus-z-nowym-kursem-do-polanczyka-_more_81965.html


 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.